pirmdiena, 2019. gada 26. augusts

Vasaras atmiņu druskas / Vasaras atkarība

Jau vairākkārt dažādos rakstu darbos, ko izdevies iestarpināt savās vasaras dienās, esmu apspēlējis terminu vasaras atkarība. Šķiet, ar to sirgstam mēs visi, bet man ir tāda sajūta, it kā ar to pirmoreiz būtu saskāries tikai šogad. Vasara nekad nav bijis mans mīļākais gadalaiks, es (vismaz kopš vecuma, kad vispār sāku uztraukties par to, kādi dabas procesi notiek aiz loga, un izvēlēties savus favorītus) vienmēr esmu bijis no flaneļa kreklu, džemperu un pumpkin spice latte fans, proti, esmu savu mīļāko noskaņu atradis rudenī. Par spīti tam, ka arī rudens depresija man nav sveša, man pēdīgi kaut kā ir izdevies no tās distancēties, ļaujot sev būt ārkārtīgi iedvesmotam un klišejiskam rudens bērnam, jo tā vienkārši ir vieglāk dzīvot... Un mana dzimšanas diena arī ir rudenī!

Ar šo visu es gribēju pateikt, ka man ļoti patīk rudens. Savukārt vasarai piemīt kaut kāda neaprakstāma burvība, kas liek tev apzināties, ka ir vasara, un izjust to vairāk nekā jebkurā citā gadalaikā. Cilvēkiem ir kaut kas ar unikālu lietu meklēšanu – turklāt visiem kopā –, tāpēc tik daudzi arī dzīvo pastāvīgās vasaras gaidās. Es pēdējā laikā dzīvoju lokālākās gaitās, piemēram, gaidot nākamo pasākumu vai nākamo ballīti, taču nevis kādu milzīgu, globālu dažādu ietekmju pilnu laika bloku. Dzīvoju, gaidot brīvību, ko man spēs sniegt vasara, ar milzīgu inerci skrienot tajā iekšā, darot visu, satiekot visus un nenožēlojot neko – ne padarītu, ne nepadarītu –, un gaidot rudeni, kurš pēc straujās vasaras spēs sniegt mieru.

Šī vasara man atklāja jaunus konceptus. Un jaunus cilvēkus. Varbūt tie ir mēs-esam-draugi-jo-ir-vasara draugi, bet varbūt tie ir labākie draugi. Varbūt tie vispār nav draugi, taču tas ir otršķirīgi, jo arī viņi ir daļa no manas vasaras atkarības, no kuras ir tik grūti tikt vaļā, par spīti visiem nākotnes vilinājumiem un par spīti tam, ka ir tik karsti, un par spīti tam, ka man ir pārāk daudz vasaras.

Šovasar es neizlasīju nevienu grāmatu.
Šovasar es palasīju trīs grāmatas.
Šovasar man palasīja vienu grāmatu.
Šovasar es noskatījos desmit seriālus.
Šovasar es lietoto drēbju veikalā iegādājos trīs kreklus.
Šovasar es uzrīkoju četras bēniņu bohēmas ballītes.
Šovasar es sociālajā vietnē Instragram ievietoju trīsdesmit deviņus ierakstus.
Šovasar es apmeklēju sešus festivālus.
Šovasar es vairāk nekā vienu dienu pavadīju piecās Latvijas pilsētās, vienā Latvijas miestiņā un vienā Lietuvas pilsētā.
Šovasar es uzrakstīju piecdesmit lomu spēļu ierakstus.
Šovasar es piedalījos vienā jauniešu apmaiņas projektā.
Šovasar es peldējos jūrā sešas reizes.
Šovasar es noskatījos pusotru šausmu filmu.
Šovasar es vienu reizi biju Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.
Šovasar es iesāku divus bloga ierakstus, kurus kaut kad tuvākajā laikā pabeigšu.
Šovasar es apskāvos daudz un elpoju daudz, un izdzēru ļoti daudz ūdens, un daudz klakšķināju mēli.